Куди звернутися, якщо у сім'ї алкоголік? Поради та ресурси допомоги

Алкоголізм має руйнівний вплив на сім'ю. Ця небезпечна залежність негативно позначається на фізичному та психічному здоров'ї, а також на спілкуванні та стосунках між членами сім'ї. Перший крок до вирішення проблеми – визнання факту алкогольної залежності та пошук допомоги.

Якщо ваш близький страждає на алкоголізм, вам слід звернутися до медичного закладу, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Лікарі та наркологи нададуть вам інформацію про методи лікування, проведуть діагностику та підберуть найбільш ефективні засоби для боротьби із залежністю.

Можна також звернутися до психологічного центру, де отримаєте підтримку та поради фахівців. Психолог допоможе вам розібратися в емоційній та психологічній складовій ситуації, допоможе вам знайти підходи до спілкування з алкоголіком та запропонує методи зміцнення родини.

Також, якщо член сім'ї вже готовий прийняти рішення про себе і змінити своє життя, можна звернутися до груп взаємопідтримки, таких як "Анонімні Алкоголіки" або "НАР-АНОН". Зустрічі цих груп дозволяють алкоголікам та їхнім родичам ділитися досвідом, допомагають підтримувати мотивацію та знайти нові шляхи вирішення проблеми.

Сфера діяльностіОрганізаціяТелефонАдреса
Психологічна допомогаЦентр допомоги "Лелека"8-800-555-35-35м. Москва, вул. Психологів, буд. 10
Медична допомогаМіська поліклініка №58-800-123-45-67м. Москва, вул. Лікувальна, буд. 15
Юридична допомогаЦентр "Право"8-800-987-65-43м. Москва, вул. Юридична, буд. 20
Групи підтримкиАнонімні алкоголіки8-800-222-22-22м. Москва, вул. Взаємопідтримки, д. 30

Викличте лікаря-нарколога додому, щоб позбавити питущої людини від похмілля, після чого фахівець допоможе переконати алкоголіка лікуватися.

Куди здати родича, що п'є?

Якщо у людини алкогольна залежність, вона це усвідомлює і згоден на лікування, то її можна відправити в державний наркологічний диспансер за місцем проживання. Там буде надано професійну допомогу наркологу, психіатру та психологу.

Що робити, якщо в сім'ї є алкоголік?

Що робити, якщо у сім'ї алкоголік

  1. Перестаньте звинувачувати себе. …
  2. Не приймайте невдачі питущого на власний рахунок. …
  3. Чи не контролюйте хворого. …
  4. Не лікуйте питущого самостійно. …
  5. Не ігноруйте проблему та не відкидайте факт її наявності. …
  6. Визнайте, що той, хто п'є, веде себе недозволено. …
  7. Не довіряйте кожному слову алкоголіка.

Що робити, якщо людина не хоче лікуватися від алкоголізму?

Закон передбачає лише дві можливості вплинути на алкоголіка, який відмовляється лікуватись. Звернення до суду. За рішенням суду лікування алкогольної залежності може виконуватись примусово. Для цього потрібно довести, що поведінка людини загрожує її життю, є небезпечною для оточуючих.