Як можна вилікувати міопатію

Лікування спадкових міопатій в основному націлено на корекцію метаболізму в нервовій та м'язовій тканинах. Лікування міопатії проводиться за допомогою анаболічних засобів, вітамінів, біогенних стимуляторів, препаратів калію, антихолінестеразних препаратів, вазоактивних засобів, препаратів трофотропної дії.

Чи можна вилікуватися від міопатії?

Повне одужання спадкових міопатій на даний момент неможливе. Але за допомогою правильно підібраного лікування можна покращити якість життя хворого та призупинити розвиток захворювання.

Чим лікувати Міопатію?

Лікування міопатії

  • анаболічні гормони;
  • антихолінестеразні препарати («Прозерин», «Нейромідін»);
  • полівітаміни (включаючи вітаміни Е, В, С, нікотинову кислоту), левокарнітин, коензим Q10, препарати кальцію;
  • нестероїдні протизапальні препарати;
  • глюкокортикоїди.

Чому виникає міопатія?

Придбані міопатії можуть розвиватися на тлі ендокринних розладів (гіперпаратиреозу, хвороби Іценко-Кушинга, гіпотиреозу, гіперальдостеронізму), хронічних інтоксикацій (токсікоманія, алкоголізм, наркоманія), мальабсорбції, авітамінозів, ХОЗЛ, пухлинних процесів.

Телелікар 24
Міопатія: симптоми, види, лікування захворювання. Прогнози та заходи профілактики.

Міопатія

Міопатія – захворювання внаслідок якого уражаються та атрофуються м'язові тканини. Якщо хвороба є результатом неслідності, то перші її ознаки з'являються ще у дитинстві. Сприяють розвитку міопатії – різноманітні інфекції, стреси, хронічна втома, інтоксикації. Точнісінько встановити діагноз можна після проведення молекулярно-генетичних досліджень.Якщо захворювання виявляє себе у юнацькому віці, необхідно перевірити кожного члена сім'ї.

Симптоми розвитку хвороби

  • Атрофія м'язів;
  • М'язова слабкість;
  • Хвороби серця;
  • Вегетативний дисбаланс.

Лікування міопатії полягає у впливі на процеси обміну речовин, відновлення вегетативної системи, активізації нервово-м'язової провідності.

Чим лікують міопатії

  • Анаболічні гармони;
  • Прийом вітамінів;
  • Антихолінестеразні засоби;
  • фізкультура;
  • Фізіотерапія.

У цьому курс лікування визначається індивідуально прийомі в лікаря.

Міопатія

Міопатія – це група нервово-м'язових захворювань, які призводять до поступової атрофії та дегенерації м'язів. Переважно це прогресуючі спадкові патології. Генетично не обумовлена ​​атрофія м'язів також можлива, якщо людина з тієї чи іншої причини (зазвичай через травму або захворювання, що обмежує рухливість) не може мати звичайного повсякденного фізичного навантаження.

Загадки міопатії

Міопатію прийнято вважати генетичним захворюванням, оскільки точнішої інформації про причини її виникнення лікарі не мають. Відомо, що при міопатії порушуються обмінні процеси у м'язах і відбувається порушення іннервації – зв'язку м'язової тканини із центральною нервовою системою. Так як міопатія часто має спадковий характер, в основному вона проявляється в дитячому та юнацькому віці, переважно у чоловіків.

Міопатія – це не просто м'язова слабкість. Це комплекс порушень в організмі, що призводить до погіршення діяльності різних систем та органів. Однак найбільш очевидними є зміни у м'язах, що призводять до специфічних порушень рухливості.

При міопатії порушується хода, людина ходить з опущеними плечима, що зазвичай викликає викривлення хребта (лордоз). Оскільки захворювання вважається прогресуючим, стан пацієнта без відповідної терапії може значно погіршуватись. Декілька десятиліть тому міопатія вважалася невиліковною, проте сучасні медикаментозні засоби дозволяють уповільнити або навіть зупинити прогресування хвороби, а також покращити рухову активність.

Різні «особи» однієї хвороби

Існують форми міопатії, при яких перші симптоми захворювання спостерігаються в дитячому віці, і форми, що виявляються лише у підлітковому чи навіть юнацькому періодах.

Методи лікування міопатії залежать від її типу. Особливо це потрібно враховувати для призначення фізичних навантажень. При міопатії вони показані, однак одним пацієнтам необхідна легка лікувальна фізкультура, масаж та навантаження без перевтоми, а іншим навпаки – рекомендують активну гімнастику та енергійні рухи.

Роль харчування та вітамінів при міопатії

При міопатії велику роль грає правильне харчування. Воно має бути різноманітним та містити достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів. Важливо, щоб пацієнт з міопатією отримував необхідну кількість вітамінів групи В як з продуктами, так і в препаратах. Вітаміни групи В важливі для роботи м'язової системи, без них відновлювальні процеси у м'язах та нервах уповільнюються. Вітаміни цієї групи недаремно називаються нейротропними – вони беруть активну участь у відновленні функцій нервових волокон та підтримці їх нормальної роботи. Зокрема, дуже важливі вітаміни В1 (бенфотіамін) та В6 (піридоксин), що містяться в препараті Мільгамма® таблетки в оптимальному для терапевтичного впливу дозі (по 100 мг кожного). Препарат покращує стан нервових волокон, має позитивний вплив на м'язову тканину, має знеболювальну та протизапальну дію.

Крім того, при міопатії потрібно приймати вітамін Е, кальцій та інші необхідні для кістково-м'язової тканини елементи.

Лікування міопатії проводять невролог, ортопед-травматолог, за необхідності – кардіолог. Щоб досягти успіху в лікуванні, потрібно вчасно поставити діагноз. Так як захворювання розвивається, в основному, у дитячому та юнацькому віці, відповідальність за своєчасне звернення до лікаря та адекватне лікування лежить, звичайно ж, на батьках.

Що робити при атрофії м'язів після травм?

На відміну від міопатії, м'язова атрофія, спричинена тимчасовою нерухомістю, не прогресує. Робота м'язів відновлюється якщо не в повному, то у значному обсязі (залежно від віку та фізичного стану людини), проте для цього доводиться докласти певних зусиль.

Для відновлення м'язів після вимушеного обмеження рухів призначаються помірні фізичні навантаження часто з використанням тренажерів. Хороший ефект дають масажі, лікувальна фізкультура, плавання. Важливу роль грає забезпечення організму поживними речовинами, необхідними відновлення м'язової активності.

Ви знаходитесь на сайті Представництва “ВЕРВАГ ФАРМА ГМБХ & КО.КГ” (далі – Сайт). Відвідування даного Сайту та користування ним здійснюються відповідно до цих Умов використання сайту (далі – Умови) та відповідно до чинного законодавства України. Ці Умови є договором приєднання відповідно до положень статті 634 Цивільного кодексу України.Відвідуючи наш Сайт та працюючи з його змістом, Ви повністю приймаєте ці Умови, підтверджуєте своє ознайомлення з ними та приймаєте на себе зобов'язання щодо їх дотримання. Якщо Ви не згодні дотримуватись цих Умов, будь ласка, негайно припиніть використання Сайту. Ці Умови поширюються також на відносини, пов'язані з правами та інтересами третіх осіб, які не є користувачами Сайту, але чиї права та інтереси можуть бути порушені внаслідок дій користувачів Сайту.

2. Інформація медичного характеру/умови

Інформація про продукцію на Сайті надана Представництвом “ВЕРВАГ ФАРМА ГМБХ & КО.КГ” (далі – Представництво) та призначена виключно для загальних інформаційних цілей. Дані про продукцію, доступні на Сайті, не включають повну інформацію медичного характеру. Якщо у Вас є якесь захворювання, Вам необхідно негайно звернутися до свого лікаря або іншого фахівця у сфері охорони здоров'я. Вам слід завжди отримувати повну інформацію про продукцію (включаючи переваги її використання та можливі небажані наслідки), обговорюючи належне її застосування безпосередньо з медичним фахівцем. Інформація може відрізнятися залежно від країни. У зв'язку з цим необхідно звіряти дані з місцевими джерелами та регуляторними органами щодо інформації, що відповідає Вашій країні.

3. Використання інформації

Ви можете безперешкодно знайомитися з матеріалами та інформацією на Сайті, завантажувати та використовувати матеріали Сайту, включаючи будь-які тексти, зображення, аудіо- та відеоматеріали виключно для особистого некомерційного використання.Якщо інше не передбачено законодавством України, будь-яке відтворення, передача, копіювання, тиражування та використання інформації з комерційною метою заборонені без попереднього письмового дозволу Представництва. Вся інформація, представлена ​​на Сайті, захищена авторським правом, якщо не зазначено інше, і може бути використана лише відповідно до цих Умов, а також за письмовою згодою Представництва. Ви повинні зберігати та відтворювати кожне повідомлення про авторське право або інші повідомлення про права, що містяться в будь-якій інформації, яку Ви завантажуєте та використовуєте.

4. Товарні знаки/інтелектуальна власність

Цей Сайт може також містити найменування продуктів, згадки чи посилання на патенти, службову інформацію, технології, процеси чи інші права власності. Використання таких товарних знаків, патентів, секретів виробництва, технологій, продуктів, процесів та інших об'єктів прав інтелектуальної власності без дозволу правовласника є протизаконним та може передбачати відповідальність відповідно до законодавства України.

Незважаючи на те, що Представництво робить значні зусилля, щоб забезпечити точність та актуальність інформації, інформація може містити технічні неточності або друкарські помилки. Представництво залишає за собою право вносити зміни, виправлення та/або поліпшення в інформацію, що розміщується, а також у продукти та програми, які описує дана інформація, у будь-який момент і без повідомлення. Представництво не робить будь-яких заяв чи запевнень щодо точності будь-якої інформації.Представництво не несе відповідальності за помилки та упущення, які можуть мати місце на Сайті, або пов'язані з ними зобов'язання. Вся інформація надається «як є». Представництво не гарантує повноти та точності інформації, що розміщується на цьому Сайті, або способів її можливого використання. Відповідно, відвідувачі Сайту повинні ретельно оцінювати інформацію. Ні Представництво, ні будь-яка третя сторона, що бере участь у створенні, розміщенні або наданні цього Сайту, не несе відповідальності за жодні прямі, випадкові, подальші, непрямі або штрафні збитки, а також втрачену вигоду або втрачені дані, шкоду честі, гідності або діловій репутації, що випливають з доступу до цього Сайту, його використання або неможливості його використання, а також будь-яких помилок або перепусток у змісті Сайту.
Представництво також не несе відповідальності за шкоду, завдану вашому комп'ютерному обладнанню або іншому майну, а також за можливе зараження їх вірусами, втрату даних внаслідок вашого відвідування Сайту, користування Сайтом та інформацією, завантаження вами інформації, та не несе зобов'язань у зв'язку з перерахованим вище. Представництво залишає за собою право припинити роботу цього Сайту в будь-який момент без повідомлення та не несучи у зв'язку з цим будь-яких зобов'язань.

6. Інформація, яку Ви надаєте нам

Використовуючи цей Сайт, Ви зобов'язуєтеся надавати тільки точну та повну інформацію та підтримувати цю інформацію в актуальному стані.Якщо Ви надаєте недостовірну інформацію, або порушите Умови, Представництво має право призупинити або припинити надання послуг.
За винятком відомостей, що охоплюються нашою Політикою конфіденційності, всі повідомлення та матеріали, що надсилаються вами на Сайт електронною поштою або іншим чином, включаючи будь-які дані, питання, коментарі, пропозиції тощо, не є конфіденційними чи службовими і не сприйматимуться в такій якості. Інформація, яку Ви передаєте або розміщуєте, може бути використана в будь-яких цілях, включаючи відтворення, розкриття, передачу, опублікування, трансляцію та розміщення в Інтернеті, але не обмежуючись наведеним вище. Більше того, Представництво має право, на власний розсуд і без будь-якої компенсації, використовувати будь-які ідеї, концепції, ноу-хау та методики, що містяться в повідомленнях, що надсилаються вами на Сайт, у будь-яких можливих цілях, включаючи рекламу продуктів з використанням такої інформації, але не обмежуючись цим.

7. Продукти, що представлені на міжнародному рівні

Цей Сайт може містити інформацію про продукти та послуги, які представлені на міжнародному рівні, проте не кожен такий продукт чи послуга доступний у будь-якій країні. Посилання на продукт чи послугу на цьому Сайті не передбачає, що такий продукт чи послуга є або будуть доступними за місцем вашого знаходження. Певні розділи цього Сайту можуть бути призначені виключно для певних видів користувачів або для аудиторій певних країн.Ніщо на цьому Сайті не повинно тлумачитися як просування чи реклама будь-якого продукту чи використання будь-якого продукту, які не дозволені нормативно-правовими актами в країні, резидентом якої Ви є.

8. Посилання на цей Сайт

Представництво не вивчало веб-сайти третіх осіб, які містять посилання на цей Сайт, і не несе відповідальності за вміст таких посилань за межами цього Сайту або будь-які інші сайти, пов'язані з посиланнями на Сайт. Якщо Ви бажаєте на своєму веб-сайті поставити посилання на цей Сайт, Ви можете поставити посилання лише на домашню сторінку. Ви не можете ставити посилання на інші сторінки цього Сайту без отримання попередньої письмової згоди Представництва. Забороняється цитування чи використання однієї чи більше частин цього Сайту на сайті будь-яких третіх осіб без письмової згоди Представництва.

Посилання на сайти третіх осіб можуть бути надані на користь або для зручності відвідувачів цього Сайту. Якщо Ви вирішуєте залишити цей Сайт і перейти на сайт третьої особи, Ви робите це на свій ризик і з цього моменту ці Умови більше не поширюються на Вас. Ми докладемо зусиль для того, щоб, коли Ви залишаєте цей Сайт, проінформувати Вас про те, що умови використання та принципи щодо захисту конфіденційної інформації на сайті третьої сторони можуть відрізнятися. Проте, Представництво не бере на себе жодної відповідальності за посилання з нашого Сайту на інші сайти, і, зокрема, ми не несемо відповідальності за точність чи законність вмісту таких сайтів.Ми не беремо на себе жодної відповідальності, що випливає з порушення або упущення в принципах захисту конфіденційної інформації третіх осіб.

10. Розміщення інформації на цьому Сайті

Незважаючи на те, що Представництво може час від часу контролювати або перевіряти обговорення, чати, пости та аналогічні повідомлення на Сайті, Представництво не зобов'язане цього робити і не приймає на себе жодних зобов'язань та жодної відповідальності, що випливають із вмісту будь-яких таких повідомлень, ні за яку -або помилку, наклеп, наклепницьку заяву, дифамацію, упущення, фальсифікацію, рекламні матеріали, непристойності, порнографію, лихослів'я, розкриття приватної інформації або неточності, що містяться у будь-якій інформації в таких повідомленнях на Сайті. Вам заборонено розміщувати або передавати будь-який незаконний, рекламний, загрозливий, наклепницький, дифамаційний, непристойний, скандальний, підбурювальний, порнографічний або образливий матеріал або будь-який матеріал, який може складати або стимулювати поведінку, яка розглядалася як би порушенням законодавства України. Ви несете особисту відповідальність за будь-яку інформацію, розміщену на Сайті, повідомляєте іншим користувачам, а також за будь-які взаємодії з іншими користувачами, що здійснюються на свій ризик.

11. Інші зобов'язання користувачів Сайту

Користувачам Сайту забороняється:
використовувати програмне забезпечення та здійснювати дії, спрямовані на порушення нормального функціонування Сайту;
будь-яким способом, у тому числі, але не обмежуючись, шляхом обману, зловживання довірою, злому, намагатися отримати доступ до даних іншого користувача.

Якщо нам стане відомо про те, що Ви порушили будь-яку з цих Умов, ми можемо негайно вжити необхідних дій, включаючи заборону користуватися послугами, пропонованими Представництвом та видалення будь-якої інформації, даних та вмісту, розміщеного на Сайті даним користувачем, у будь-який час та без повідомлення . Якщо нам завдано шкоди внаслідок вашого порушення, ми можемо, на власний розсуд, вимагати від Вас відшкодування шкоди.

Представництво має право в будь-який момент переглянути ці Умови, оновивши розміщену на Сайті інформацію. Зміни набирають чинності з їх розміщення, якщо не передбачено інше. Ви зобов'язані дотримуватися цих Умов, тому ми рекомендуємо Вам періодично відвідувати цю сторінку для ознайомлення з Умовами, що діють на даний момент. Продовження використання Вами Сайту після внесення змін та/або доповнень до цих Умов означає Ваше прийняття та згоду з такими змінами та/або доповненнями.

14. Дійсність умов

Якщо з тих чи інших причин одне або кілька положень цих Умов буде визнано недійсним або таким, що не має юридичної сили, це не впливає на дійсність інших положень цих Умов.