Як переписати квартиру на маму: юридичні аспекти та можливості

Зміна володіння нерухомістю – це складний та іноді спірний процес. Але що ж робити, якщо вам захотілося переписати свою квартиру на маму? Багато хто задається питанням про можливість такої дії і стикається з низкою правових та фінансових питань.

У деяких випадках переписати квартиру на маму може стати відносно простим процесом. Наприклад, якщо ви є єдиним власником квартири і у вас немає інших спадкоємців, проблем зі зняттям обмежень на продаж та застави нерухомості, і якщо ваша мама не проти прийняти ваш подарунок.

Однак, у більшості випадків листування квартири на маму здатне викликати складнощі, включаючи податкові та юридичні аспекти. Перед ухваленням рішення необхідно ознайомитися з усіма можливими наслідками та проконсультуватися з юристом чи нотаріусом, щоб уникнути непередбачених проблем у майбутньому.

ПитанняВідповідь
Чи можна переписати квартиру на маму?Так, квартиру можна переписати на маму.

Як переоформити квартиру на матір?

Щоб переписати нерухомість на іншу людину, складають договір дарування. Якщо цього не зробити, а просто передати документи на нерухомість, у отримувача не виникне права власності. Тому дарування необхідно оформляти договором та реєструвати перехід права власності у Росреєстрі.

Скільки коштує переоформити квартиру на маму?

Неважливо, що це за документ: договір обміну на житло, договір купівлі-продажу, дарча, рента, спадщина. Перед тим, як переоформити частку квартири на матір, треба сплатити суму державного мита у розмірі 200 рублів (Для квартир у багатоповерховій будові).

Як переоформити квартиру на родичів?

Для купівлі-продажу нерухомості між близькими родичами потрібно:

  1. Домовитись про умови угоди. …
  2. Оформити ДКП. …
  3. Підписати ДКП. …
  4. Подати документи на реєстрацію переходу права власності до Росреєстру. …
  5. Отримати підсумковий пакет документів.

Як можна змінити власника квартири?

Як переоформити квартиру з одного власника на іншого? Після укладення договору купівлі-продажу, дарування або ренти, сторонам потрібно заповнити заяву та передати до Росреєстру необхідні документи. Розмір державного мита під час реєстрації нового права власності для фізичних осіб становить 2000 рублів.