Як точно вимірювати температуру та вологість повітря в офісі чи робочому місці

Визначення температури та вологості повітря в робочій зоні є життєво важливим для безпеки та комфорту працівників. Надмірна теплота або вологість можуть викликати ряд проблем, включаючи тепловий удар, зневоднення та зниження працездатності. Вимірювання та контроль цих параметрів допомагає підтримувати оптимальні умови у робочому оточенні та запобігати можливим проблемам.

Для визначення температури повітря у робочій зоні можна використовувати різні інструменти, включаючи термометри. Безконтактні інфрачервоні термометри дають змогу вимірювати температуру поверхонь без безпосереднього контакту. Це особливо зручно при роботі з гарячими поверхнями або у важкодоступних місцях. Традиційні рідинні термометри також використовуються для вимірювання температури повітря. Важливо встановити їх на правильній висоті та в місці, яке точно відображає загальну температуру в приміщенні.

Визначення вологості повітря є важливим параметром при оцінці комфортних умов у робочій зоні. Для цього використовують гігрометри, які можуть вимірювати відносну вологість повітря. Гігрометри можуть бути механічними, електронними або комбінованими. Важливо встановити гігрометр у правильному місці, щоб отримати точні показання вологості. Використання гігрометра дозволяє контролювати рівень вологості повітря та вживати відповідних заходів для підтримки комфортних умов та запобігання проблемам, пов'язаним з надмірною вологістю.

Як визначити температуру та вологість повітря в робочій зоні
ПараметрМетод визначення
Температура повітряВикористання термометра
Вологість повітряВикористання гігрометра

Які глави Пуе діють?

Правила влаштування електроустановок діють у вигляді окремих розділів та глав сьомого видання та діючих розділів та глав шостого видання.

Що таке пуе в електриці?

Правила влаштування електроустановок (ПУЕ) – група загальносоюзних нормативних документів Міненерго СРСР, Міненерго Росії та деяких інших країн.

Яка остання редакція Пуе?

ПУЕ-7 – статус на 2023 рік № 204. Шосте видання прийнято ще за СРСР, і з 1985 року багаторазово редагувалося та змінювалося.

Що у пріоритеті ДЕРЖСТАНДАРТ чи ПУЕ?

Виходячи з вищенаведеного аналізу можна зробити висновок, що ПУЕ не лише мають однозначний пріоритет перед ДСТУ добровільного застосування (Однією з яких, до речі, є серія стандартів ГОСТ Р 50571 «Електроустановки будівель»), але й досі є обов'язковими для виконання.