Як зустрічати сватів вперше?

Максимально шанобливо розмовляти зі своїми батьками, а не лише з батьками нареченого. Не перебивати їх, не встрявати у розмову. Не виявляти ніжності до нареченого, не цілуватися з ним на очах у батьків, навіть якщо наречений з нареченою вже кілька років до моменту сватання живуть разом.

На сватання свати обов'язково приносили із собою коровай. Наречена мала розрізати його за столом і роздати всім присутнім на знак згоди на шлюб, спочатку пригощалися батьки. Щоб шлюб був успішним, треба було з'їсти до шматка. На сучасному сватання також нерідко присутній коровай.

Брати участь у сватанні майбутній наречений може або безпосередньо сам, або посилаючи до батьків своєї обраниці сватів. Як правило, до складу делегації входять: батьки нареченого, найближчі родичі, хрещені батьки, близькі друзі, іноді сторонні шановні люди.

Традиції сватання – це пропозиція батькам дівчини, видати її заміж за сватається. Думка дівчини часто нікого не цікавила. При сватанні можна було отримати від воріт поворот – відмова родичів нареченої видати доньку заміж за того, хто сватається. Ходять свататися або свахи, або батьки претендента.